העתקת עצים בוגרים ועתיקים


עצים הם חלק בלתי נפרד מהסביבה שלנו. בין אם הם ננטעו בגינה הפרטית ובין אם בגינה הציבורית או בשדרות עירוניות וכדומה.

לעיתים, שינויים בעיצוב הגינה, התחדשות ברכישת עץ בוגר או שינוי מיקום עץ קיים בשל סיבות בטיחותיות או אסתטיות, דורש מאיתנו את העתקת העץ מנקודה לנקודה. חברת סלע איתן מספקת שירותי העתקת עצים מכל הסוגים בצורה מקצועית ובטיחותית.

העתקת עצים עשויה להיות משימה מורכבת במיוחד הכוללת מספר שלבים. בטרם ביצוע התהליך, עלינו לבחון היטב את סוג העץ, אופן התפרסות שורשיו, סוג הקרקע בו הוא ממוקם וכמובן, תאימות הקרקע החדשה אליה הוא יועתק. בשלב הראשון, יש לעקור את העץ ממקומו בצורה נכונה ומקצועית שלא תפגע בשורשי העץ.

לרב, עקירת העץ כוללת חפירת בור עמוק ורחב במיוחד סביב שורשי העץ, וכיתור שורשיו בעזרת בד יוטה יציב. לאחר מכן, יש לשנע את העץ הכבד בצורה זהירה ובטיחותית בעזרת כלים ייעודיים המתאימים למטרה זו. שינוע העץ עשוי להיות מסובך מפאת משקלו ומפאת חשיפתו לפגיעה. השלב הסופי הוא שלב ההעתקה. העתקת העץ מחייבת ידע מקצועי וניסיון על מנת להבטיח קליטה טובה של העץ בסביבתו החדשה.

העתקת העץ בצורה לא מקצועית עשויה להוביל למותו של העץ או לפגיעה בפיריונו. החשוב מכל הוא שמירה על הבטיחות. עץ כבד עשוי להוות מפגע בטיחותי ולכן חשוב לדאוג לבצע את התהליך בצורה מוקפדת ונכונה שתמנע נפילות / קריסת ענפים כבדים.

במקרים הנפוצים ביותר, העתקת עצים מתבצעת בעצים בוגרים וגדולים. עצים אלו עשויים להיות בעלי ערך סנטימנטלי רב או עצים עתיקים במיוחד המועתקים לשם שימור באזור מכובד וכד,לכן, חשוב במיוחד להיעזר בחברה מקצועית המספקת שירותי העתקת עצים. לחברת 'סלע איתן' וותק וניסיון רב בהעתקת עצים ובגיזום עצים בגובה. אנו מקפידים על דייקנות ומקצועיות תוך נקיטת אמצעי הבטיחות המירביים.